I shëruari nga koronavirusi në Kosovë tregon simptomat që kishte dhe trajtimin në Infektivë

2020-03-26 në ora 16:58

Nazim Kelmendi, pas 7 ditësh qëndrimi në Klinikën Infektive, pasi që, rezultoi me COVID-19, dje është liruar në shtëpi, i shëruar tërësisht.

Ai në një rrëfim ekskluziv për Gazetën Insajderi, ka thënë që po ndihet shumë mirë, teksa ka folur për gjendjen nëpër të cilën ka kaluar.

Ai ka thënë se trajtimi nga mjekët ka qenë shumë i mirë, por ka pasur kritika sa i përket higjienës.

Kelmendi, ishte kthyer nga Gjermania më 11 mars. Ai përpos ligështim të trupit, kishte pasur edhe temperaturë, dhe kësisoj ka vendosur që të shkojë në Qendrën e Mjekësisë në Janjevë për tu kontrolluar. Aty mjekët e kanë udhëzuar për në Kliniken Infektive.

Pasi ka shkuar në Klinikë, menjëherë ia kanë bërë testin për Koronavirus, dhe pas 24 orësh pritje, ka rezultuar pozitiv.

Në këtë intervistë, mund të ndiçni rrëfimin e plotë të Kelmendit, pas shërimit nga Koronavirusi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *