Ushqimet e pasura me probiotikë ju ndihmojnë në mbrojtjen e sistemit tuaj imunitar gjatë koronavirusit

2020-03-26 në ora 15:50

Ka mënyra të ndryshme për ta mbajtur sistemin tuaj imunitar të funksionojë në mënyrë optimale, i cili mund t’ju ndihmojë për t’ju mbajtur të shëndetshëm.

Banane, fasule dhe më shumë për prebiotikë

Probiotikët dhe prebiotikët ndihmojnë në rritjen e shëndetit të mikrobiomës, e cila nga ana tjetër mbështet sistemin tonë imunitar shkruan CNN, transmeton GazetaShneta.

Burimet e probiotikëve përfshijnë ushqime të qumështit të fermentuar, si kos dhe djathra, si dhe ushqime të fermentuara si lakër turshi.

Burimet e prebiotikëve përfshijnë drithëra të plota, banane, qepë, hudhër dhe fasule./GazetaShneta/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *