Trajtimet natyrale për cistat në vezore, zbuloni

2018-03-31 në ora 21:34

Për shumicën e grave, pritja vigjilente dhe përdorimi i një kure natyrale për cistat ovariane është mjaft e mirë.

Përsëri, përveç nëse mjeku juaj thotë se jeni në rrezik ose keni dhimbje të vazhdueshme.

Shumica e mjekëve besojnë se cistat nuk kanë asgjë për t’u shqetësuar dhe mund të largohen në vete, transmeton Gazeta Shneta.

Megjithatë, është e këshillueshme që të konsultoheni me mjekun tuaj për gjendjen tuaj shëndetësore, pasi të gjithë janë unikë.

Mjetet bimore për të trajtuar cistat ovariane janë edhe: Vitex që sjell nivelin e estrogjenit në ekuilibër, Efektet e estrogjenit të kuq rikthen pabarazitë hormonale, Çifti i zi mendohet të ndihmojë në rivendosjen e periodave të parregullta, Dandelion vepron si një diuretik për të hequr hormonet e tepërta./Gazeta Shneta/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *