Shenjat e kancerit në vezore: Simptoma e parë që shfaqet kur urinoni

2020-02-18 në ora 23:00

Kanceri i vezoreve prek shumë gra sot.

Shumicën e kohës, paaftësia për të zbuluar simptomat e para të kësaj sëmundje gjendja përkeqësohet, transmeton Gazeta Shneta.

Një grua që vuan nga kanceri i vezoreve duhet të jetë e vetëdijshme për simptomat që shfaqen në fazat e hershme të sëmundjes.

Një ndryshim në zakonet e zorrëve.

Një nga simptomat për të cilat gratë duhet të jenë të vetëdijshme është një ndryshim në zakonet e zorrëve. Sipas Klinikës Mayo, këto ndryshime përfshijnë kapsllëk ose diarre. Është gjithashtu e mundur që të keni presion nga grumbullimi i lëngjeve në zorrë.

Përveç kapsllëkut dhe diarresë, duhet të keni kujdes edhe për gjakun në jashtëqitjen tuaj. Kjo është një shenjë paralajmëruese që posa të shfaqet duhet të drejtoheni menjëherë tek mjeku. /GazetaShneta/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *