Provojeni këtë maske natyrale kundër rënies së flokëve

2019-03-11 në ora 09:30

Tashmë me ardhjen e stinës së Vjeshtës edhe floku ka nevojë të rigjenerohet.

Ja një maskë shumë e thjeshtë dhe shumë efikase kundër rënies së flokëve si për meshkuj edhe për femra ku përbërist kryesor janë mjalti kanella dhe vaji i ullirit.

Pasi të keni ngrohur paksa një lugë vaj ulliri do I shtoni një lugë gjelle mjaltë si dhe një lugë kanellë pluhur duke I përzier së bashku derisa të formohet një masë homogjene.

Më pas me anë të gishtave aplikoni maskën në rrënjët e flokut duke e mbajtur për rreth 10-15 minuta, një maskë e cila nuk këshillohet të përdoret më shumë se 2 herë në muaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *