Pija që po lehtëson dhimbjet menstruale, po e përdorin të gjitha gratë

2018-11-03 në ora 15:52

Dhimbjet menstruale janë ndër më të mundimshmet për gjininë femërore.

Megjithatë, ekziston një pije ‘smoothie’ që do t’iu ndihmojë në dhimbjet që vijnë si pasojë e cikleve menstruale, transmeton Gazeta Shneta.

Pija e tillë ka vlera anti-inflamatore, e cila këshillohet të konsumohet gjatë ciklit menstrual, për shkak të efektit qetësues.

Sipas eskpertëve, nëse 50% e dietës tuaj përmban ushqime të freskëta dhe bio, ato do të bëjnë një diferencë të madhe në organizmin tuaj, duke shmangur gjithmonë sheqerin, pijet me sheqer, kafeinën, yndyrnat dhe ushqimet e paketuara.

Përbërësit:

– 1 filxhan me qershi

– xhenxhefil

– gjysmë filxhani me boronicë

– 1 filxhan me ujë të filtruar

Përgatitja:

Hidhini të gjithë përbërësit në një blender. Konsumojeni dy herë në ditë kur keni dhimbje të caktuara ose edhe ato të ciklit menstrual./Gazeta Shneta/

Kliko këtu për t’u informuar me testin që duhet ta bëjë secila nënë shtatzënë për të konfirmuar se shëndeti gjenetik i foshnjës në ardhje është në rregull.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *