Përfitimet shëndetësore të pirjes së ujit me limon gjatë gjidhënies

2019-08-23 në ora 14:50

Lëngu i limonit, përvec që është i shijshëm ofron gjithashtu përfitime të shumta shëndetësore. Pirja e një gote me ujë limoni në mëngjes mund t’ju ​​freskojë dhe t’ju ​​ndihmojë të humbni peshë poashtu.

Limoni ka mjaft përfitime ushqyese për t’i ofruar tek një nëne që ushqehen me gji thotë Parenting.firstcry.

A është e sigurt të pini lëng limoni ndërsa ushqeheni me gji?

Lëngu i limonit është një nga pijet më të shëndetshme për një nënë që ushqehen me gji.

Duke pasur ujë me limon gjatë gjidhënies mund t’ju freskojë dhe forcojë nivelet e energjisë tuaj.

Pirja e lëngut të limonit gjithashtu mund të përmirësojë qarkullimin e gjakut në trupin tuaj, duke përmirësuar kështu cilësinë e qumështit dhe duke e mbajtur fëmijën tuaj të lumtur dhe të përmbajtur përcjell Gazeta Shneta.

Uji me limon përmban ushqyesit e mëposhtëm: Riboflavin, vitaminë C, kalcium, vitamina B, fosfor

dhe proteinat.

Benefitet e marrjes së ujit me limon janë:

-Mund të parandalojë problemet e stomakut

Uji me limon mund të përgatitet lehtë në shtëpi dhe mund të trajtojë probleme të tilla si gazi, ngërçet, zorrët e parregullta.

– Siguron furnizimin e shëndetshëm të qumështit të gjirit

Pirja e lëngut të limonit do t’ju mbajë të hidratuar dhe do t’ju freskojë menjëherë. Mund të sigurojë gjithashtu një furnizim të shëndetshëm të qumështit.

-Përmirëson strukturën e lëkurës

Lëngu i limonit është një burim i mirë i vitaminës C, e cila është e shkëlqyeshme për lëkurën. Përmbajtja e vitaminës C në lëngun e limonit mund të përmirësojë strukturën e lëkurës tuaj.

– Mund të ndihmojë në largimin e toksinave nga trupi juaj

Ai gjithashtu mund të eliminojë toksinat që mund të jenë të pranishme në qumësht dhe të sigurojë që fëmija juaj të marrë qumësht të shëndetshëm dhe të pastër.

– Ndihmoni në rregullimin e presionit tuaj të gjakut

Uji me limon mund të ndihmojë në rregullimin e presionit të gjakut gjatë ushqyerjes me gji.

Përmbajtja e lartë e kaliumit në lëng limoni mund t’ju mbajë të qetë. Mund të sigurojë gjithashtu lehtësim nga nauze dhe marramendje./Gazeta Shneta/

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *