Parashikimi i motit për sot, ulje e temperaturave deri në minus

2017-10-30 në ora 08:12

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se vendi ynë do të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur atmosferik.

Në këto kushte meteorologjike do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-14 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi deri 13m/s”, thuhet në njoftim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *