Orgesta Manastirliu shpallë Konstandin Bahan infermierin e muajit

2018-08-03 në ora 09:32

Ministrja e Shëndetësisë së Shqipërisë, Orgesta Manastirliu, ka shpallur si infermier të muajit Konstandin Bahan, duke e konsideruar atë të shpejtë dhe të kudogjendur në shtëpitë e atyre që kanë nevojë për ndihmë mjekësore.

E para e shëndetësisë lajmin e ka bërë të ditur nëpërmjet një postimi në Facebook, duke thënë se është krenare me infermierët aktual, shkruan Gazeta Shneta.

“Konstandin Baha është për banorët e #Bixëlle si ndihma e shpejtë, i kudogjendur në shtëpitë e çdo banori që ka nevojë për kujdes shëndetësor??”, njofton ajo në postimin e saj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *