Nëna përjeton sulm pas lindjes, e mbyti edhe foshnjën pasi e zë përfundi gjatë gjidhënies

2019-04-17 në ora 08:11

Ajo që duhet të jetë një kohë e gëzueshme për një familje është kthyer në një tragjedi si rasti i një nëne dhe djali të saj të porsalindur të dy vdiqën në një spital të Irlandës.

Marie Doëney, 36 vjeçe, u gjetë në dyshemenë e dhomës së spitalit, e shtrirë mbi trupin e djalit të saj 4-ditor, Darragh, vetëm një orë pasi stafi i spitalit e kishte kontrolluar atë.

Megjithë përpjekjet e mjekëve për ta rikthyer në jetë, Doëney u shpall e vdekur në vendngjarje dhe djali i saj vdiq 36 orë më vonë shkruan thestir.cafemom.com transmeton Gazeta Shneta.

Besohet se nëna e re pësoi sulme konvulzive ndërsa ushqente me gji të porsalindurin dhe mund të kishte rënë nga shtrati ndërsa mbante ende foshnjën e saj.

Megjithëse rezultatet e autopsisë nuk janë lëshuar, një burim i spitalit konfirmoi se nëna e tre fëmijëve kishte epilepsi dhe raporte të tjera e përshkruanin atë si të shëndoshë./Gazeta Shneta/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *