Nëna dhe heroina në luftën kundër koronavirusit njoftojnë mbi gjendjen e fundit në spital

2020-04-02 në ora 19:03

Prindërit kudo që konsiderohen si infermierë, mjekë dhe punonjës të tjerë të kujdesit shëndetësor – vazhdojnë të punojnë çdo ditë për të bërë punët e tyre duke u kujdesur për pacientët e sëmurë pasi numri i të infektuarve nga koronavirusi vazhdon të rritet.

Këta persona janë duke e vendosur veten në front të drejtpërdrejtë kontakti me koronavirusin, në vijat e para të luftimit të kësaj pandemie shkruan Mother.LY përcjell Gazeta Shneta.

Sakrificat që ata po bëjnë absolutisht i kualifikojnë si hero në librat tanë të historisë.

Dje, doktoreshë Kate Otto Chebly ka ndarë një foto së bashku me kolegen e saj të përshtatur në veshje dhe maska ​​për fytyrën, duke ledhatur barkun e rrumbullakët ndërsa raportojnë për punën në detyrë, si dhe në solidaritet me shumë punonjëse të tjera mjekësorë shtatëzëna në botë.

Ndërsa të gjithë përpiqemi të lundrojmë në këtë normë të re, Dr. Kate Otto Chebly tregoi se si ekziston një nivel tjetër frike dhe shqetësimi për anëtaret e stafit mjekësor shtatzëna. /Gazeta Shneta/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *