Mjekët pediatër të Kosovës kanë një porosi për fëmijët

2020-04-09 në ora 09:52

Disa mjekë pediatër kanë bërë një video-konferencë fantastike për të motivuar fëmijët.

Pediatrit përmes një video-konference kanë dhënë këshilla dhe fjalë motivuese karshi fëmijëve për ta kaluar këtë situatë të vështirë, shkruan Gazeta Shneta.

Ata i kanë këshilluar fëmijët që të rrinë brenda dhe të kenë kujdes që të mos infektohen me virusin COVID-19.

Fjalën e nisi Prof. Dr. Ramush Bejiqi, si kryetar i Shoqatës së Pediatërve të Kosovës, për të vazhduar më pas me kolegët e tjerë, duke përfunduar me fjalën e Dr. Valbona Nushi Stavilecit, e cila njëherësh ishte iniciatore e kësaj video-konference.

Mesazhi i Pediaterve te Kosoves per femijet ne betejen me COVID-19

Gepostet von Valbona Nushi Stavileci am Mittwoch, 8. April 2020

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *