Ky përbërës, ia përshpejtoj rritjen e flokëve kësaj vajze në 12 cm për një javë!

2017-06-24 në ora 14:24

Vajza e cila rrëfeu në kushte anonimiteti për të përditshmen Daily Mail, tregon se flokët e saj janë rritur në 12 cm në vetëm një javë, që nënkupton se flokët kanë arritur rritjen prej 12 cm brenda javës, po aq sa arrijnë t’i rriten një personi normal brenda muajit.

Si shkak të lutjeve të shumta, ajo tashmë ka vendosur ta shpërndajë recetën me të tjerët, transmeton Gazeta Shneta.

“Për të përgatitur këtë balsam, ju nevojiten gjërat të përmendura më poshtë, të cilat bëjnë pjesë sigurisht në kuzhinën tuaj.”, tregoi ajo.

Ja çfarë ju nevojitet juve, më gjegjësisht:

Përbërësit:

-1 e verdhë veze
-1 lugë gjelle vaj ricini
-1 lugë gjelle e acidit malik
-2 lugë gjelle shampo (që ju zakonisht e përdorni)

Përgatitja:

Ndaj të verdhët e vesë nga e bardha dhe vendosini në një enë të përshtatshme.
Shtoni vaj ricini, acid malik dhe përzieni mirë për të arritur një përzierje uniforme.
Shto shampo dhe balsam / kondicioner flokësh. Përsëri përzierni deri sa të merrni densitetin e jogurtit.
Përzierja përdoret për flokët e lagur dhe duke e vendosur atë mbi qesen e najlonit.
Lejeni atë që të qëndrojë rreth 20 minuta. Shpëlajini flokët me ujë.
Aplikoni balsamin në flokët tuaj në çdo larje, për shkak se do të arrijë efektin më të mirë në një kohë më të shkurtër. Nëse rregullisht e aplikoni atë në një periudhë prej 2-3 javësh, atëherë mund ta bëni një orar në mënyrë që ta përdorni atë në një larje të vetme.
Kjo dozë e balsamit është e mjaftueshme për gjatësinë e flokëve të mesme, kështu që nëse keni flokë të gjatë rriteni dozën e përbërësve./Gazeta Shneta/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *