Ky është burri që vrau foshnjen 6 muajshe të partneres së tij

2018-03-11 në ora 19:12

Vogëlushi gjashtë muajsh Chayse pësoi lëndime të rënda traumatike dhe lëndimet e palcës kurrizore, mavijosje në qafë, bruizime dhe gërvishtjet e tij në gjakderdhje të retinës, pasi u la me përdoruesin e akullit Dwayne Lindsey, ndërsa nëna e Chayse shkoi në dyqan, shkruan Kidspot transmeton Gazeta Shneta.

Një njeri nga Melbourne-i, i cili vrau fëmijën e partneres së tij gjashtë muajsh, i ka hedhur një puthje anëtarëve të familjes pasi ai u gjet fajtor për vrasjen. Përdoruesi i akullit Dwayne Lindsey, 34 vjeç, vrau Chayse Dearing gjashtë muajsh, ndërsa nëna e tij Michelle shkoi në dyqan në qershor 2016.

Chayse pësoi trauma të rënda traumatike dhe dëmtimet e shtyllës kurrizore, shenjat në qafën e tij, plagët dhe plagët në zgavrën e tij dhe gjakderdhjen e retinës. Juria e ktheu vendimin e saj në Gjykatën Supreme të Viktorias këtë pasdite pasi filloi debatet e tij të enjten.

Duke folur jashtë gjykatës, gjyshja Dearing, Mariah Strahan tha se gjyqi kishte qenë i vështirë për anëtarët e familjes për të dëgjuar se si vdiq Chayse. Ajo tha se shpresonte që Lindsey, i cili i bëri një puthje asaj para se të shoqërohej nga gjykata, do të jetonte “gjatë gjithë ditëve të tij” në torturë. Duke folur jashtë gjykatës, zonja Strahan tha se gjyqi kishte qenë i vështirë për anëtarët e familjes për të dëgjuar detajet se si vdiq Chayse.

“Është torturuar. Është shumë e vështirë të ulesh në gjykatë dhe të dëgjosh plagët që Chayse kishte,” u tha ajo gazetarëve. Ajo tha se shpresonte që Lindsey të kujtohej për atë që i bëri fëmijës çdo ditë që do të kalojë në burg.

“Ju nuk mund të shpjegoni se çfarë bëri ai. Askush prej nesh nuk e di pse ai e bëri atë … është thjesht e keqja në të, “tha zonja Strahan. “Ajo që unë sinqerisht mendoj për të është se ai mund të kalbet në ferr. “Shpresoj se pjesën tjetër të ditëve të tij të jetojë në torturë, ashtu si ai i bëri Chayse.” Ajo tha gjithashtu se vendimi fajtor solli lehtësim në familje. “Njerëzit e Viktorias kanë folur se ata nuk do të mbajnë më fëmijë.”

/ Gazeta Shneta

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *