Kur mendonte se më mirë t’i kishte vdekur djali se sa të vuante nga ajo sëmundje, kjo nënë krijoi një ilaç me të cilin e shëroj birin e saj

2017-12-28 në ora 10:34

Kjo nënë mendonte se më mirë do të ishte t’i vdiste djali se sa ta shikonte se si vuan nga kjo sëmundje e lëkurës e cila i shkaktonte shumë dhimbje shkruan Mirror transmeton Gazeta Shneta.

Stephanie Smith thotë se për një moment ajo besonte se djali i saj Isaia do të ishte më mirë të kishte vdekur sesa të jetonte në një dhimbje të tillë për pjesën tjetër të jetës së tij.

Ajo ka treguar për tmerrin që ka përjetuar duke parë djalin e saj t’i dilnin fluska nga fytyra e cila dukej sikur po shkrihej. Për këtë gjë, ajo fajëson steroidet aktuale për përkeqësimin e gjendjes së lëkurës, të cilën mjekët mendonin se ishte ekzemë, por Stephanie beson se ishte shkaktuar nga jotoleranca ndaj ilaçeve, pra një alergji e ndikuar nga medikamentet.

Stephanie tha: “Lëkura e Isaisë po binte, sikur të ishte shkrirë, po lyente dhe gufonte mbi sytë e tij. “Ishte sikur ai nuk kishte lëkurë, ishte në agoni. Në një moment ishte aq keq që mendova,” nëse kjo do të jetë jeta e tij, lutemi Zotit ta marrë atë”.”

Isaia, tani dy vjeç e gjysmë, pësoi për herë të fundit këtë flakë para tre muajsh. Një skuqje e zhvilluar rreth një prerje në faqen e tij dhe pas kësaj, lëkura e tij skuqej sikur mish i papërpunuar sa herë që dikush që mbante parfume ose rroba me zbutës të rrobave i afrohej.

Mjekët thanë se ishte ndoshta ekzemë dhe këshilluan dozë të ulët me steroidet kundër stomakut.

“Njerëzit pyetën se çfarë i kishim bërë foshnjës sonë. Ata pyetën:” A e keni futur në zjarr atë? “. “Ai dukej sikur kishte djegie të shkallës së tretë. Sapo dëgjova një infermiere,” duhet të vini dhe të shihni këtë fëmijë “.

“Ne ishim shumë të bllokuar në shtëpi për një vit. Ishte shumë e lehtë për të që të merrte një infeksion ose të reagonte nëse dilnim dhe unë isha e lodhur nga shikuesit”. Pas instinktit të saj si nënë, Stephanie ndërpreu aplikimin e steroideve aktuale dhe filloi të zhvillonte një balsam të bërë në shtëpi.

Duke bërë qirinj në të kaluarën, ajo bleu një libër mbi këtë temë dhe eksperimentoi me vajra dhe baza, duke provuar secilën në një copë toke të lëkurës së Isaisë.

Një përzierje e limonit dhe zinkut, aplikuar nën garzë, funksionoj shumë më mirë. Ajo tha: “Me kalimin e kohës ne pamë pjesë me lëkurë të pastër në fytyrën e djalit tonë”. ”Isaia do të shkonte në kuzhinë, ku unë mbaja balsamin, të bënte me gisht nga kavanozi dhe pastaj nga fytyra e tij që t’ia lyeja.”

“Ne vizituam 35 mjekë, të gjithë thanë se ishte ekzemë, dua t’u tregoj atyre të gjitha fotot që tregojnë se si u pastrua lëkura e Isaisë”. Tani ai nuk ka alergji dhe asgjë nuk ndodh nëse ai është afër dikujt që mban parfum. Mund të vë deodorant përsëri dhe të lajë flokët me shampon aromatik.

“Ai është si çdo foshnjë tjetër. Ai rri larg, shkon kudo dhe është në çdo gjë. “Ai më ndihmon përreth shtëpisë. Ai është kaq i ëmbël”. Stephanie shtoi: “Ne kemi humbur vitin e parë të jetës së tij. Nuk isha në gjendje ta puthja ose ta mbaja atë.” / Gazeta Shneta

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *