Konsumimi i dardhës gjatë shtatzënisë – a është i sigurt

2019-09-11 në ora 05:00

Shtatzënia është një kohë delikate, gjatë së cilës një dietë e ekuilibruar është thelbësore. Dardhat janë fruta të shijshme tropikale që kanë qenë rreth mijëra vjet. Përveç shijes së tyre, ato janë të pasura me lëndë ushqyese. Ky artikull do t’ju ndihmojë të kuptoni se si dardhat janë të dobishme gjatë shtatzënisë, mënyrat e ndryshme që mund t’i hani ato dhe masat paraprake që lidhen me ngrënien e tyre gjatë shtatzënisë.

Dardhat janë plotësisht të sigurta gjatë shtatzënisë. Ato janë me kalori të ulët dhe kanë një përmbajtje të lartë ushqyese të nevojshme për nënat shtatzëna shkruan parenting.firstcry , transmeton GazetaShneta.

Duhet pasur kujdes që t’i lani mirë para se t’i konsumoni, por kjo vlen për të gjitha frutat me lëkurë. Kjo është për të hequr qafe çdo patogjen të dëmshëm që mund të banojë në sipërfaqen e frutave. Këto patogjene mund të shkaktojnë komplikime të rënda shtatëzëna përmes sëmundjeve si toksoplazmoza dhe listerioza.

Sa dardha mund t’i hani gjatë shtatzënisë?

Sasia e rekomanduar e dardhëve gjatë shtatzënisë është rreth 1-3 fruta të mesme çdo ditë.

Përfitimet shëndetësore të ngrënies së dardhës gjatë shtatzënisë

Dardhat janë fruta të ëmbla, me shije të butë, kryesisht të disponueshme gjatë muajve të verës. Ato janë të pasura me një numër të madh të lëndëve ushqyese që janë thelbësore për zhvillimin e një shtatzënieje të shëndetshme. Më poshtë janë dhënë faktorët e rëndësishëm të përfituar nga ngrënia e dardhëve gjatë shtatëzanisë.

1) Kaloritë në dardha

Gratë shtatzëna po hanë për të siguruar lëndë ushqyese për dy, dhe kërkojnë më shumë ushqime të dendura me energji se kurrë. Energjia është thelbësore për të gjitha proceset e trupit, përfshirë rritjen e fetusit, zhvillimin e shtatzënisë, prodhimin e qumështit etj.

2)Vitamina C në dardhë

Vitamina C është një antioksidant jashtëzakonisht i rëndësishëm pasi rregullon disa funksione në trupin e njeriut. Disa prej tyre janë:

-Vitamina C lufton radikalet e lira në qeliza, të cilat mund të shkaktojnë dëme oksiduese dhe të ndërhyjnë në reagimet qelizore të domosdoshme për rritjen, zhvillimin dhe prodhimin e energjisë.

-Inkurajon zhvillimin neurologjik në fetus, si dhe aftësitë njohëse në foshnjat e vogla.

-Ai forcon mishrat dhe dhëmbët tek fetusët, si dhe gratë shtatzëna.

-Ndihmon në thithjen e ushqyesve nga ushqimi, veçanërisht nga hekuri. Hekuri është thelbësor në zhvillimin e foshnjës, veçanërisht në formimin e gjakut dhe sistemit të qarkullimit të gjakut.

3) Kaliumi në dardhë

Dardhat përmbajnë kalium në sasi të vogla por ai është akoma përgjegjës për disa funksione të trupit në nivelin qelizor dhe ind. Disa prej tyre përfshijnë:

-Kaliumi ndihmon në mirëmbajtjen e niveleve të presionit të gjakut, si dhe rrahjen e zemrës si në fetusë ashtu edhe në gratë shtatzëna.

-Ndihmon në balancimin e elektroliteve të pranishme në gjak, si dhe lëngun e indeve, duke e mbajtur trupin të funksionojë në mënyrë efikase.

-Zvogëlon mundësinë e ngërçeve në bark ose këmbë, të cilat përmirësojnë rehatinë.

-Ai stabilizon sistemin nervor, duke përmirësuar funksionet motorike dhe koordinimin.

4)Vitamina A në dardhë

Dardhat janë shumë të pasura me Vitaminë A, një lëndë ushqyese që është absolutisht thelbësore gjatë shtatëzanisë nga tremujori i parë deri në lindje. Mungesa e kësaj lëndë ushqyese mund të shkaktojë probleme të rënda me shtatzëninë. Përfitimet e tij përfshijnë:

-Vitamina A ndihmon në ndërtimin e sistemit imunitar në lidhje me ushqyesit e tjerë, duke zvogëluar shanset për kontraktimin e sëmundjeve infektive. Rrjedh nga beta-karotina e cila është e dobishme në parandalimin e sëmundjeve që vijnë nga bakteret patogjene.

-Dihet se përmirëson cilësinë e shikimit, duke promovuar zhvillimin e syve në fetus dhe duke ruajtur shëndetin e syve tek nëna.

-Vitamina A dihet se ndikon në rritjen dhe zhvillimin e fetusit, për shembull, sistemi i frymëmarrjes, sistemi nervor, sistemi i qarkullimit të gjakut etj., Rregullohen në fetus nga kjo vitaminë. Më tej, organet si veshkat dhe kockat gjithashtu kanë nevojë për të për zhvillimin e duhur.

5) Bakri dhe magnezi në dardhë

Bakri dhe magnezi janë mikronutrientë thelbësorë që kanë një rol të madh për të luajtur gjatë shtatzënisë. Disa nga përfitimet e tyre janë:

-Bakri ndihmon në prodhimin e qelizave të kuqe të gjakut së bashku me hekurin dhe vitaminat B. Kjo është thelbësore pasi gratë shtatzëna kanë rreth një litër gjak më shumë sesa të rriturit jo shtatëzanë.

-Bakri është i dobishëm në zhvillimin e disa organeve dhe sistemeve të organeve, siç janë kockat, mëlçia, enët e gjakut etj.

-Bakri kërkohet në mirëmbajtjen e vazhdueshme të sistemit skeletor, duke forcuar kështu trupin.

-Magnezi është thelbësor në relaksimin e muskujve të trupit gjatë shtatëzanisë, duke zvogëluar kështu stresin fizik dhe lodhjen./GazetaShneta/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *