Ja se çfarë duhet të veshni gjatë shtatzënisë

2018-02-08 në ora 19:54

Dukja e mirë gjatë periudhës së shtatzënisë, është një prej elementeve që edhe të ndiheni mirë. Por, për rroba të shtrenjta shpeshherë nuk jemi në buxhetin e tillë që të mund ta bëjmë këtë.

Këto këshilla do t’ju ndihmojnë të dukeni më së miri, pa shtypur portofolin tuaj, shkruan BabyCenter, transmeton Gazeta Shneta.

Ju mund të tundoheni që të përpiqeni të mbijetoni me shtatzëninë me minimum të veshjeve të lindjes. Por mbani mend se shtatzënia juaj mund të zgjasë disa sezone të motit. Dhe ndoshta do të keni ende nevojë të mbani rroba të amësisë për një kohë, pasi fëmija të lind.

Investimi në disa rroba të domosdoshme  është çelësi. Provoni:

Pantallona të ambalazhuara të përshtatura ose një palë pantallona të gjera për punë.

Dy palë xhinse.

Një triko apo xhaketë.

Dy ose tre gjërat që ju duhen të maternitetit.

Edhe nëse zakonisht qëndroni larg nga veshjet, do t’i gjeni të dobishme kur barku bëhet më pak i këndshëm.

Për të shtuar një llojllojshmëri të rrobave, disa nga dyqanet e zinxhirit të madh për bluza të lira dhe të gjera mund të ju ndihmojnë në këtë aspekt.

Pambuku do të shtrihet, por bleni një madhësi ose dy numra më të mëdha se zakonisht, në mënyrë që të ndjeheni rehat. /Gazeta Shneta/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *