Humbja e peshës pas lindjes së foshnjës, gjithçka që duhet të dini

2018-09-01 në ora 13:48

Ndërsa jeni shtatzënë, trupi juaj shtrihet automatikisht në indet yndyrore shtesë kështu që ju do të keni rezerva të mjaftueshme yndyre për të filluar dhe për të mbështetur ushqyerjen me gji.

Pasi ta keni foshnjën tuaj, nëse ajo që hani është shumë e ekuilibruar, ushqyerja me gji mund t’ju ndihmojë të humbni peshën tuaj të shtatzënisë pa kompromentuar shëndetin tuaj ose fëmijën tuaj. Dhe natyrisht djeg kalori për të bërë qumështin e gjirit çdo herë që jepni gji foshnjës suaj.

Gratë e paslindjes, të cilat kanë një dietë, ushtrojnë me forcë ose i kalojnë ushqimet, mund të bien shpejt në kilogramë, por gjithashtu mund të lëshojnë nivele më të larta të toksinave në qumështin e tyre të gjirit, transmeton Gazeta Shneta.

Prapëseprapë, qumështi i gjirit mbetet ushqimi më i shëndetshëm për fëmijën tuaj, prandaj mos e lini këtë të pengojë nga ushqyerja me gji.

Puna për një humbje graduale të peshës është që të hani kur jeni të uritur dhe sigurohuni që të merrni lëngje të mjaftueshme.

Është mënyra më e mirë për të humbur peshë lehtë dhe në mënyrë të sigurtë./Gazeta Shneta/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *