Gjigantët e inovacionit prezantojnë teknologjitë e reja në ECR 2018, veçohet Logiq E10

2018-03-06 në ora 09:48

Gjigantët e teknologjive më të avancuara mjekësore kanë prezantuar javën që shkoi në Vjenë gjatë ECR’së inovacionet e fundit në pajisjet mjekësore.

ECR-ja e këtij viti mblodhi qindra mijëra mjekë dhe profesionistë të tjerë të lidhur me mjekësi për të parë zhvillimet e fundit teknologjike.

Prodhues si GE Healthcare e Siemens Healthineers morën vëmendjen më të madhe, duke sjell inovacionet e fundit.

Pajisja që mori vëmendjen në këtë ngjarje ishte ultrazëri i ri nga GE Healthcare, Logiq E10, shkruan HealthcareITNews, transmeton Gazeta Shneta.

Ky sistem ofron procecsim të dhënash 10 herë më të fuqishëm se paraardhësi i tij dhe teknologjia e zhvillimit të tij është e lidhur ngushtë me shfrytëzimin e Intelegjencës Artificiale.

Ndryshe, pjesë e ECR’së në Vjenë ishin edhe shumë mjekë nga Kosova që udhëtuan për t’u përditësuar rreth këtyre inovacioneve. /Gazeta Shneta/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *