Burri e divorcon gruan e tij për shkak se i bleu këtë dhuratë për ditëlindje

2017-12-17 në ora 10:30

Disa njerëz marrin vendime të pa matura, por në të shumtën e rasteve janë edhe shokuese, dhe kjo zakonisht ndodh tek njerëzit me temperamentë.

Shumë prej këtyre vendimeve të shpejta, e ndryshojnë edhe mënyrën tonë të jetesës, siç është edhe divorci.

Një lajm i ngjashëm është raportuar së fundmi në Arabinë Saudite ku një burrë ka shkurorëzuar gruan e tij për një arsye shumë të çuditshme, shkruan LifeinSaudiArabia, transmeton Gazeta Shneta.

Ai u bë nervoz me gruan e tij, pa i marrë në konsideratë ndjenjat e gruas, dhe gjithmonë ka dashur që gruaja ta respektojë duke e dëgjuar për çdo gjë.

Mirëpo gruaja bëri ‘gabim’ pasi donte ta surprizonte burrin e saj për ditëlindje, ajo vendosi që t’ia merrte një ushqim të preferuar të burrit të saj në një nga restorantet e vendit.

Por gjëja tmerruese është sepse kur erdhi në shtëpi bashkëshorti nuk e gjeti gruan e tij, dhe menjëherë i telefonoi prindërve të gruas se po e divorconte.

Të tilla raste sipas LifeinSaudiArabia janë të shumta, kur për një gjë të thjeshtë merren vendime kaq drastike./Gazeta Shneta/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *