Benefitet shëndetësore të ngrënies së kivit përgjatë shtatëzanisë

2020-02-26 në ora 19:47

Ju jeni shtatzënë – dhe keni absolutisht të drejtë të jeni super vigjilente për atë që hani. Rrugë e gjatë për të shkuar apo jo! Tanimë keni një fëmijë në zhvillim për t’u kujdesur.

Kivi, është i mbushur me vitamina dhe minerale. Mendoni vitaminën C, A, E, K, folate, kalium, hekur, bakër, magnez, fosfor dhe kolinë shkruan Healthline.

Poashtu, frutat si kivi janë të pakta në sheqerna (krahasuar me shumë fruta të tjera) dhe yndyrna, dhe përmban një sasi të këndshme të fibrave dietike përcjell Gazeta Shneta.

Përfitimet në tremujorin e parë, të dytë dhe të tretë

-Le të shohim përfitimet që kivi ju ofron në çdo tremujor.

Tremujori i parë

Folate. Me kivi mesatar që përmban rreth 17 mikrogramë (mcg), është një super-burim që dëshironi të shtoni në dietën tuaj.

Edhe pse studiuesit nuk janë të sigurt se si funksionon, folati (ose forma e tij sintetike, acidi folik) është i rëndësishëm në parandalimin e defekteve të tubit nervor tek fëmija juaj.

Vitamina C. Ju jeni duke marr 64 miligram (mg) të kësaj vitamine të dobishme në një kivi. Vitamina C është e mirë për nënën, pasi ndihmon në thithjen e hekurit.

Thithja e hekurit është e rëndësishme për të parandaluar aneminë gjatë dhe pas shtatëzanisë.

Hekuri ndihmon në formimin e neurotransmetuesve, të cilët janë të rëndësishëm për funksionimin e mirë të trurit.

Kalciumi. Kjo nuk ka të bëjë vetëm me kockat dhe dhëmbët. Foshnja juaj ka nevojë për kalcium të mjaftueshëm për të siguruar zhvillimin e muskujve dhe zemrës së tyre gjithashtu.

Një kivi mesatare përmban 23.5 mg Ca.

Tremujori i dytë

Fibër dietike. Me 2.07 gr të fibrave në çdo kivi, ky frut mund t’ju ndihmojë të mbani lëvizjet e qetë të zorrëve. Ju nuk jeni vetëm këtu: Shtatzënia mund të shkaktojë një sërë çështjesh të zorrëve, nga kapsllëku deri te diarreja.

Kjo për shkak se nivelet më të larta të hormoneve po ngadalësojnë tretjen dhe relaksojnë muskujt e zorrëve.

Vitamina A dhe zinku. Duke filluar në tremujorin e dytë, nevojat tuaja për vitaminë A, zink, kalcium, hekur, jod dhe acide yndyrore omega-3 rriten. Hani një kivi dhe keni mbuluar disa nga këto nevoja. Kivi mesatar përmban 2.76 mcg të vitaminës A dhe 0.097 mg zink.

Tremujori i tretë

Përmbajtja e sheqerit. Ky tremujor është vendi ku mund të filloni të dëgjoni për diabetin gestacional. Kivi konsiderohet fruti më i ulët në indeksin e glicemisë sesa frutat e tjera, dhe 100 g kivi përmban vetëm rreth 1 lugë çaji të glukozës.

Vitamina K. Fruti mesatar përmban 27.8 mcg të vitaminës K.

Kjo vitaminë promovon shërimin dhe ndihmon në mpiksjen e gjakut. Ndërsa i afroheni datës së lindjes, do të dëshironi të siguroheni që trupi juaj të ketë nivele të mjaftueshme të kësaj vitamine./Gazeta Shneta/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *